Start-upy


Rok temu współpracowali z nami:

 

 

Createc sp. z o.o. to firma zapewniająca rozwój istniejących i wdrażanie zupełnie nowych, unikalnych w skali światowej rozwiązań z zakresu przetwórstwa metali i tworzyw sztucznych, systemów pomiarowych, drukowania 3D, komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania oraz komputerowych systemów eksperckich poprzez skuteczny transfer wiedzy akademickiej do przemysłu.

 

 

FXMANAGO to 4-osobowy zespół, który stworzył narzędzia do zarządzania pozycją walutową przez eksporterów i importerów. Uczestniczyli w Akceleracji HugeThing, byli finalistami F10 – Akceleracji startupów w Zurychu. Założyciel, Radek Wierzbicki, chętnie podzieli się swoją historią. Po 5 latach odszedł racji, założył pierwszy startup, który upadł, drugi, który funkcjonuje do dziś oraz trzeci – FXManago.

 

Immunity Systems to młoda, wysoce specjalistyczna firma zajmująca się pełnym spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem IT. Głównym atutem firmy jest zespół pasjonatów posiadających ponad dziesięcioletnie doświadczenie w bezpieczeństwie IT ofensywnym oraz defensywnym, w tym także implementacji systemów oraz weryfikacji poziomów zabezpieczeń systemów zaimplementowanych. Celem firmy jest udostępnianie klientom systemów oraz usług, które pozwolą zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa ich informacji oraz procesów biznesowych przy zachowaniu optymalnego poziomu poniesionych kosztów.

 

 

Obecnie Opt Lasers jest przodującą na świecie marką produkującą głowice laserowe do cięcia i grawerowania opierające się na technologii półprzewodnikowej. Produkuje także lasery laboratoryjne dużej mocy skupiane do światłowodu co pozwala na współpracę z wieloma placówkami badawczo naukowymi. Dedykowane rozwiązania obejmujące kontrolery temperatury, sterowniki do diod laserowych, układy optyczne i moduły laserowe – to my Opt Lasers.

 

Plantalux: jesteśmy rodzinnym przedsiębiorstwem z Lubelszczyzny zajmującym się zaawansowaną technologią wspomagania wzrostu roślin w uprawach szklarniowych.

Zaprojektowaliśmy a następnie stworzyliśmy lampę LED COB o wyselekcjonowanym spektrum światła, niezbędnym dla prawidłowego przebiegu fotosyntezy. W połączeniu z wysoką wydajnością energetyczną powoduje to, że niemal cała energia elektryczna zamieniana jest na światło absorbowane przez rośliny.

Zbudowaliśmy aplikację współpracującą z szeregiem czujników, która w połączeniu z naszymi lampami tworzy spójny system, pozwalający na sprawne planowanie oraz zarządzanie produkcją szklarniową, jednocześnie ograniczając zużycie energii elektrycznej.

 

 

PROTON DYNAMIC to zespół utworzony przez grupę studentów z Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ich celem jest wyjątkowy projekt – budowa elektrycznego bolidu oraz udział w międzynarodowych zawodach „Formula Student”. Już w lipcu będą mieli okazję zmierzyć się z zespołami z całego świata we Włoszech na słynnym torze Riccardo Paletti.

 

 

QuickerSim to firma założona przez dwóch doktorantów wywodzących się z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW. Zajmuje się obliczeniami cieplno-przepływowymi (CFD) na potrzeby przemysłu i badań naukowych. Jej główny produkt, QuickerSim CFD Toolbox for MATLAB, zdobywa popularność na całym świecie natomiast na rynku polskim, niemieckim i angielskim firma świadczy również usługi konsultingowe oraz dostarcza dedykowane narzędzia do symulacji. Wśród jej klientów są największa firma inżynierska w Polsce, EC Engineering, MTU Aeroengines z Niemiec oraz Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych.

 

 

REDS jest innowacyjną spółką, której celem działania jest rozwój nisko-kosztowego systemu informatycznego Eco Driving i jego wdrożenie u przewoźników kolejowych w celu zmniejszenia kosztów energii. Dodatkowo system wspiera zarządzanie energią pojazdów na postoju dzięki rozwiązaniu Eco Parking, które kontroluje nadmierne ogrzewanie lub chłodzenie taboru przed jazdą. REDS wspiera szkolenie maszynistów w zakresie efektywnej jazdy pociągiem za pomocą rozwiązania Eco Learning, specjalnie zaprojektowanego trenażera w wirtualnej rzeczywistości (VR).

 

 

VersaBox to interdyscyplinarny zespół inżynierów zajmujący się produkcją autonomicznych robotów mobilnych typu SGV (Self Guided Vehicles) działających  w oparciu o innowacyjny system inteligentnej nawigacji. Firma zajmuje się zarówno projektowaniem konstrukcji robotów, elektroniki jak i oprogramowaniem (zaawansowane algorytmy nawigacji, percepcji, sterowania). Produktem VersaBox jest nowoczesny system automatycznego transportu intra-logistycznego, przeznaczony do zakładów produkcyjnych i magazynów.